Podłogi drewniane – jakoś i trwałość na lata.

Warszawa: masaż leczniczy na wszelkie dolegliwości.
Luty 11, 2019
Propolis – najlepszy naturalny antybiotyk i środek wzmacniający odporność.
Luty 11, 2019
Show all

Podłogi drewniane – jakoś i trwałość na lata.

Podłogi drewnienie w dawnych czasach były standardem. Nawet na wsiach nie było z tym problemu. Niestety dziś drewno jest materiałem luksusowym i nie najtańszym. Po pierwsze dlatego, że czas w jakim rośnie drewno to kilka a nawet kilkanaście lat. Po drugie suszenie drewna na materiał podłogowy również trwa rok do dwóch lat.

Wszystko to sprawia, że cena takiej podłogi nie jest najtańsza. Z drugiej jednak strony cena w tym wypadku jest gwarantem jakości. Podłogi drewniane są bowiem nie tylko bardzo trwałe ale także niesamowicie eleganckie.

Jeśli dobrze zaimpregnujemy podłogi (możemy wybrać olejowanie lub lakierowanie) to z pewnością przez kilka ładnych lat nie będziemy musieli nic z nimi robić. Jeśli pojawią się na niej jakieś rysy lub uszkodzenia, możemy taką podłogę wycyklinować i ponownie pokryć warstwą lakieru.

Dodatkowo wiele gatunków drzew jest niezwykle wytrzymała. Dąb, buk czy bambus to gatunki drewna twarde i grube. Teak jest polecany do łazienki, gdyż nie wchłania wilgoci i jest odporny na związki biologiczne i chemiczne, dzięki czemu nie pleśnieje nawet w wilgotnym środowisku. Brzozowe podłogi mają właściwości lecznicze.

Jak więc widać, drewno to naprawdę zaskakujący gatunek. Dlatego też warto zastanowić się nad podłoga wykonaną z niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *