Crossfit – trening siłowy i kondycyjny w jednym.

Warszawa: masaż leczniczy na wszelkie dolegliwości.
Luty 11, 2019
Show all

Crossfit – trening siłowy i kondycyjny w jednym.

Moda na crossfit zawitała do Polski jakieś 2 lata temu. Metoda ta znana była już dużo wcześniej, jednak dzięki programom różnych siłowni, zwodom oraz pokazom na świeżym powietrzu  sport ten zaczął przyciągać coraz więcej osób.

Czym jest crossfit?

Jest to trening siłowo-kondycyjny, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych uznanych przez specjalistów. Trening ma na celu wzrost masy mięśniowej oraz siły, aby można było wykorzystywać je w realnym życiu.

Jest to zbiór ćwiczeń związanych z podnoszeniem ciężarków, wyskokami oraz ćwiczeniami zwiększającymi odporność. Cały trening odbywa się bez przerw, dlatego też dla początkujących sportowców może być dosyć trudny.

Czas trwania treningu.

Crossfit bazuje na codziennym programie ćwiczeń, które wykonuje się w sposób określony, określoną ilość razy. Trening powinien trwać od 5 minut do nawet 30. Wszystko zależy od naszej kondycji oraz wytrzymałości. Możemy rozpocząć od krótkich treningów by z czasem zwiększać czas naszych ćwiczeń.

Gdzie trenować?

Wiele siłowni proponuje w swoim programie trening crossfit. Możemy więc zapisać się na dane zajęcia lub spróbować dołączyć do grup wolno zrzeszających się. W prawie każdym większym mieście działa taka grupa, która trenuje w parkach, na placach zabaw lub na większych placach (np. przed galeriami). Wtedy jednak musimy liczyć się z zakupem odpowiedniego sprzętu ( ciężarki, sztangi itp.). Jeśli poznamy tryb treningu możemy go powtarzać sami we własnym domu lub ogrodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *