Kwi 26

Domowe przetwory – niebanalny prezent

jams-997593_640 Prawdą jest, że domowe, ręcznie wykonane prezenty mają największą moc. Pomysł na sprawienie przyjemności przyjaciołom to nie tylko kupiona w hipermarkecie butelka dobrego wina czy bukiet kwiatów, ale też samodzielnie wykonane przetwory owocowe czy warzywne. Lub wspólnie upieczone ciastka zapakowane w oryginalne opakowanie.
Idealnie, gdy w ramach niespodzianki wręczymy naszym bliskim pyszne przetwory zapakowane w sposób wyjątkowy. Tutaj świetnie sprawdzą się słoiki ozdobne. Takie opakowanie pysznej konfitury – po jej zjedzeniu – może służyć dalej jako efektowne pudełko na cukierki czy ciastka. Oklejone etykietami słoiki ozdobne mogą służyć jako pojemniki na przyprawy bądź sypkie zapasy kuchenne. Mogą też stanowić niebanalne wazony, pojemniki na sadzonki czy drobne uprawy, a pomalowane farbami do szkła – nawet oryginalne pojemniki na biurko. Możliwości są w zasadzie nieograniczone.
the-syrup-1504435_640Oferta sklepów jest bardzo szeroka, spotkamy się zarówno ze słoikami w przeróżnych kształtach i rozmiarach, jak i zakrętkami, które będą sugerowały zawartość. Do dżemów kupimy więc zakrętki z nadrukiem owoców, a do przetworów warzywnych czy marynowanych grzybów – inne, odpowiednio dopasowane przykrywki. Szeroką gamę produktów stanowią także słoiki z zamknięciem typu „weck”.
Warto przejrzeć oferty sklepów stacjonarnych i internetowych w poszukiwaniu odpowiednich kształtów i pojemności. Słoiki ozdobne na pewno idealnie sprawdzą się jako opakowanie domowych przetworów, zarówno do domowej spiżarni jak i przeznaczonych na wyjątkowy prezent.