Ćwiczenia….w wodzie?

Chcemy schudnąć i nabrać kondycji, ale ćwiczenia w domu nas nużą. Siłownia jest znów zbyt tłoczna i wstydzimy się, lub nie lubimy ćwiczyć kiedy inni na nas patrzą. W takim razie, co powiesz na ćwiczenia w wodzie?

Basen jest miejscem, które łączy relaks oraz aktywność fizyczną. Woda sprawia, że organizm staje się lżejszy, odciąża kręgosłup i rozluźnia mięśnie. Ćwiczenia zaś wykonywane w wodzie są o tyle specyficzne, że trzeba pamiętać o jej oporze. Każdy ruch, wykop lub skręt jest o tyle cięższy, o  ile zatrzymuje nas właśnie woda. Dzięki temu ćwiczenia na basenie takie jak aqua- zumba czy aqua- areobik są bardzo skuteczne.

Dodatkowo tak ćwiczenia są organizowane kilka razy w tygodniu a ich cena często nie przekracza ceny normalnych zajęć na siłowni. Jest to wydatek rzędu kilkudziecięciu złotych miesięcznie a efekt…rewelacyjny.

Dodoatkowo, po serii ćwiczeń możemy zafudnować sobie kilka chwil w saunie, aby rozluźnić mięśnie, lub w jacuzzy masując obolałe plecy czy stopy.  jak więc widać basen może mieć zbawienny wpływ na nasze samopoczucie oraz staje się ciekawą alternatywą dla siłowni lub klubów fitness.

foto_aqua

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.