Pierwszy raz na siłowni.

Jeśli pragniesz rozpocząć swoje zmagania z ćwiczeniami, z pewnością dobrym wyborem będzie siłownia. W jednym miejscu znajdziesz sprzęty zarówno do ćwiczeń wysiłkowych jak i kondycyjnych. Sztangi, ciężarki, rowerki i orbitreki to dobry start dla początkującego sportowca.

Warto też wykupić trening u trenera, który zajmuje się rozpisywaniem diety i doborem ćwiczeń. Pomoże on nam ocenić nasze początkowe zdolności oraz dobrać odpowiednie ćwiczenia do zamiarów ( może chcemy schudnąć, a może właśnie nabrać masy). Taki trener pokaże nam także jak używać niektórych sprzętów.

SONY DSC

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest także siłownia oferująca szeroko rozumiane zajęcia fitness.  Są one przeznaczone nie tylko dla kobiet. Możemy wybrać z całej gamy interesujących nas ćwiczeń: Zumba, Aerobik, Rowerki, Zajęcia z odważnikami czy Joga. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Panie często wybierają też siłownię, która posiada oddzieloną część dla kobiet. Jeśli nie lubią męskiego towarzystwa, lub wstydzą się ćwiczyć przy płci przeciwnej, to takie rozwiązanie jest bardzo dobre.

Siłownia powinna też znajdować się blisko naszego miejsca zamieszkania lub pracy, abyśmy nie stracili zainteresowania przez długie dojazdy. Jeśli po drodze mijać będziemy obiekt sportowy, z pewnością łatwiej będzie nam systematycznie go odwiedzać. Musimy bowiem pamiętać, że pierwsze efekty ćwiczeń widać dopiero po 3-4 miesiącach. Dlatego nie możemy się zrażać.