Zalety korzystania z robotów przemysłowych

Roboty przemysłowe to nic innego jak wielozadaniowe maszyny, które wykorzystywane są przy wszelkiego rodzaju pracach oraz szeroko pojętych zadaniach przemysłowych. Mechanizmy te są przede wszystkim automatycznie sterowalne oraz programowalne, w przeciwieństwie do bardziej typowych manipulatorów mechanicznych. Roboty stosuje się między innymi w celu zastąpienia ludzi na stanowiskach wyjątkowo niebezpiecznych lub wymagających dużo siły fizycznej czy też nienagannej precyzji.

Automatyka przemysłowa w oparciu o roboty

Urządzenia manipulacyjne tego rodzaju wykorzystywane są w robotyce przemysłowej między innymi do wykonywania prac, takich jak: paletyzacja, spawanie, malowanie, montaż, przenoszenie czy też prasowanie oraz wiele innych. Można wyróżnić cztery podstawowe typy robotów przemysłowych, a są to robot: sekwencyjny, sterowany według trajektorii, adaptacyjny, a także mobilny. Istnieje również podział ze względu na używany napęd (roboty: pneumatyczne, hydrauliczne oraz elektryczne).

Wybór odpowiednich robotów przemysłowych

Do często używanych robotów o dużej wydajności zalicza się roboty przemysłowe SCARA. Są to urządzenia o prostej konstrukcji, która ułatwia przystosowanie robota do danej aplikacji. Czteroosiowy robot o maksymalnym dźwigu wynoszącym 5 kg cechuje ogromny zakres roboczy, który sięga aż do 1000 mm. Co więcej, roboty SCARA dostępne są w dwóch wersjach: z silnikami krokowymi i enkoderami inkrementalnymi oraz wyposażone w silniki serwo prądu zmiennego. Wybór odpowiedniego urządzenia jest więc w pełni zależny od potrzeb kupującego.

Więcej na temat robotów przemysłowych: http://induprogress.pl/produkty/roboty-przemyslowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.